Екзарх Вселенського патріархату в Україні: Ми приїхали працювати над уже вирішеним питанням

Екзарх Вселенського патріархату в Україні: Ми приїхали працювати над уже вирішеним питанням Фото: president.gov.ua

Про це Архієпископ Памфільський і Західної Єпархії УПЦ в США Даниїл сказав під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком у Києві. Він зауважив, що минув майже місяць із минулого візиту в Україну. Об этом сообщает trend-post.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Цього разу ми приїхали в Україну із надзвичайною місією, представляємо особисто Вселенського Патріарха Варфоломія і одночасно Священний Синод Вселенської Патріархії Константинопольської для того, щоб продовжити працю над уже вирішеним питанням, що початок процесу надання автокефалії Українській Православній Церкві розпочався. Ми є на прямій, яка йде до фінішної лінії", – наголосив Архієпископ Даниїл.

"Нам багато працювати", – зазначив він і додав, що не може погодитися із заявами в деяких засобах масової інформації про те, що призначення Екзархів розділить українське православ’я.

"Навпаки (ми приїхали, – ред.) для того, щоб зробити ще більше кроків для того, щоб принести всім те бажане для української православної церкви єднання", – стверджує Архієпископ Даниїл.

За його словами, Екзархи готові до чіткої співпраці з Українською православною цервою Київського патріархату, а також готові до діалогу з УПЦ в лоні Російської православної церкви, з УАПЦ.

"Ми не маємо жодних пересторог для того, щоб зустрічатися із представниками різних релігійних організацій і почути їхню думку та конструктивно з ними співпрацювати", – сказав Архієпископ Памфільський.

Єпископ Едмонтону і Захiдної Єпархії УПЦ в Канаді Іларіон, який також приїхав до Києва, зачитав лист Вселенського Патріарха Варфоломія Президенту.

"З особливою радістю та духовним піднесенням ми хотіли б проінформувати Вас, що в рамках вже започаткованого процесу надання довгоочікуваного та глибокого бажання статусу автокефалії христолюбивому українському народові Святий і Священний Синод на останньому засіданні одноголосно прийняв рішення призначити Його Високопреосвященство Архієпископа Даниїла Памфільського зі США та Його Преосвященство Єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади, які обидва служать у відповідних країнах Українським православним віруючим під канонічним заступництвом та духовною опікою Константинопольської Матері-церкви, Екзархами Вселенського Патріархату в Україні", – йдеться в листі Варфоломія.

"Це знаменне історичне рішення Першого престолу православ’я, безумовно сприятиме процесам надання автокефалії, про яке ми молимось і над яким ми працюємо день і ніч. З цією радісною звісткою від Константинопольської Церкви-матері, Першого престолу православ’я ми тепло вітаємо вас із вірою у чудовий процес, який ми разом із вами започаткували для духовного процвітання та незалежності христолюбивої та багатостраждальної України", – зазначається в листі.

Архієпископ Памфільський Даниїл також повідомив, що вже призначено кілька зустрічей із різними представниками релігійних організацій та Екзархи приступають до активної роботи в Україні.


Фото: president.gov.ua


Фото: president.gov.ua


Фото: president.gov.ua

Нагадаємо, патріарх російської православної церкви Кирил зібрав позачергове засідання Синоду через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну. Синод РПЦ вирішив припинити участь у всіх заходах та структурах, де головує Константинопольський патріархат. Українська православна церква Київського Патріархату рішуче засудила рішення Синоду.

Білоруська автокефальна православна церква підтримала надання томоса Українській православній церкві і також заявила, що хотіла б офіційно отримати статус автокефалії.


Джерело статті: “http://ipress.ua/news/ekzarh_vselenskogo_patriarhatu_v_ukraini_my_pryihaly_pratsyuvaty_nad_uzhe_vyrishenym_pytannyam_266590.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя