Адвокат: ЄСПЛ не зможе скасувати вирок Януковичу

Суд на Януковичем — Адвокат: ЄСПЛ не зможе скасувати вирок Януковичу
Суд на Януковичем
Адвокат родин Небесної сотні наголосив, що право Януковича на захист не було порушено через зачитування вироку за відсутності підсудного Об этом сообщает vilna-ukraina.in.ua со ссылкой на СМИ.


Європейський суд з прав людини не зможе скасувати вирок екс-президенту України Віктору Януковичу, якщо його захист вимагатиме цього через процедурні порушення під час заочного судочинства


Про це в ефірі Еспресо.TV заявив адвокат родин Небесної сотні Павло Дикань.


«По-перше, ЄСПЛ взагалі не має права скасування будь-яких рішень українських судів. Інша річ — якщо буде встановлено в рішенні ЄСПЛ про суттєві порушення, це є підставою для перегляду, але чи буде застосована ця підстава українським судом, чи ні — це вже інше питання», — сказав Дикань.


При цьому адвокат родин Небесної сотні наголосив, що право Януковича на захист не було порушено через зачитування вироку за відсутності підсудного.


«Що стосується закидів захисту, що їх не за три дні повідомили про зачитування рішення. По-перше, в чому тут порушення права на захист. Послухати можна по радіо, можна взагалі не слухати — отримати текст. Це не є суттєвим порушенням і взагалі не є порушенням права на захист. Процедурним — так, права на захист — ні. Найголовніше, що може мати відношення до ЄСПЛ, — це, нажаль, дуже погана процедура, прописана в КПК стосовно заочного судочинства. Але в даному випадку було б справедливо, якби відповідачем була Верховна Рада, а не держава Україна», — пояснив Дикань.


Адвокат також зазначив, що суд у справі Януковича створив передумови для подальших заочних процесів.


«Що стосується самого рішення, по-перше, дуже добре, що воно нарешті відбулося. Я дуже радий, що перший заочний процес в Україні завершився стосовно колишнього президента, який фактично створив передумови, щоб такі процеси взагалі відбувалися. Він усе зробив, щоб бути фігурантом цієї справи», — сказав Дикань.


Нагадаєма, захист екс-президента України Віктора Януковича у справі про держзраду подасть апеляцію на вирок, за яким йому присуджено 13 років ув’язнення.


Детальніше читайте у матеріалі:
  • Як Ганна Герман скостила Януковичу два роки ув’язнення


Джерело статті: “http://glavcom.ua/country/criminal/advokat-jespl-ne-zmozhe-skasuvati-virok-yanukovichu-564029.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя